Płonąca pułapka (Ladder 49 ) (2004)
Dodane przez dh_Darek dnia 05 sierpień 2006 17:31
Płonąca pułapka (Ladder 49 ) (2004)

o Filmie
Uwięzionemu w pożarze strażakowi wystarczy tlenu tylko na kilka minut. Choć koledzy i szef czynią wszystko co w ich mocy, by mu pomóc, jego szanse maleją z seku ...

Oglądałem 8 razy i jeszcze raz na pewno obejrzę

czytaj więcej

Co do filmów to posiadam obydwa
Płonąca pułapka na 1 cd PL
Ognisty podmuch na 2 cd z napisami
jeśli ktoś chce to proszę się ze mną skontaktować
Rozszerzona zawartość newsa
Płonąca pułapka Ladder 49 (AKA Im Feuer) (2004)

produkcja: USA
gatunek: Dramat, Akcja
data premiery: 2005-03-04 (Polska) , 2004-09-20 (Świat)
reżyseria Jay Russell
scenariusz Lewis Colick
zdjęcia James L. Carter
muzyka William Ross (I)
od lat: 12
czas trwania: 115
dyst.: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Opisy

Uwięzionemu w pożarze strażakowi wystarczy tlenu tylko na kilka minut. Choć koledzy i szef czynią wszystko co w ich mocy, by mu pomóc, jego szanse maleją z sekundy na sekundę. Rozgrywa się emocjonująca walka z czasem, własnym strachem i słabością. Przed oczami rannego przesuwa się całe jego dotychczasowe życie...

Strażak Jack Morrison (Joaquin Phoenix) pod czujnym okiem kapitana Mike'a Kennedy'ego (John Travolta) z kompletnego żółtodzioba stał się zaprawionym w bojach z ogniem bohaterem.
Teraz jest odcięty przez szalejący pożar w płonącym wieżowcu, wystarczy mu tlenu tylko na kilkadziesiąt minut a jego szef robi wszystko, by go uratować. Przed oczami rannego przesuwa się całe jego dotychczasowe życie.
Emocjonująca walka z czasem, ale też z własnym strachem i słabością.

Jack Morrison (Joaquin Phoenix) jest strażakiem. Codziennie naraża swoje życie dla ratowania innych. Ciągły kontakt z ludzką tragedią, ogromne niebezpieczeństwo oraz niska płaca sprawiły, że Jack zaczął się zastanawiać czy wybrał odpowiedni zawód, zwłaszcza że ma żonę i dzieci. Nawet wsparcie, jakie uzyskuje od swojego mentora i przełożonego Mike'a Kennedy'ego (John Travolta) oraz kolegów strażaków, nie pozwala mu pozbyć się wątpliwości. Ale kiedy Jack zostaje uwięziony w pożarze 20-piętrowego wieżowca, jego życie będzie zależało tylko i wyłącznie od sprawnej akcji jego kolegów. Odcięty od świata Jack zastanawia się nad swoim życiem, wspomina najważniejsze momenty swego życia: swój strażacki debiut, służbę w oddziale Ladder 49 oraz tragiczną śmierć przyjaciela. Tymczasem jego szef Mike koordynuje akcją strażaków, która ma uratować życie Jackowi.

Dynamiczny, pełen akcji i nieustannego napięcia film z doskonałymi kreacjami Joaquina Phoenixa (Osada, Znaki) i Johna Travolty (Bez twarzy, Pulp Fiction). Jest to opowieść o zwykłych ludziach posiadających niezwykłą odwagę. Strażacy z oddziału 49 to doświadczeni profesjonaliści, oddani swoim rodzinom i pracy, w której co dnia narażają życie ratując innych. Zdają sobie sprawę, że ryzyko jest ogromne i wszystko może zmienić się w ułamku sekundy.

Balthazar Getty Ray Gauquin
John Travolta kapitan Kennedy
Jay Hernandez (I) Keith Perez
Robert Patrick (I) Lenny Richter
Kevin Daniels (I) Don Miller
Jacinda Barrett Linda
Joaquin Phoenix Jack Morrison
Kevin Chapman (I) Frank Mckinny
Morris Chestnut Tommy Drake
Steve Maye Pete Lamb
Dakota Lee Holloway Dziecko
Peggy Cafferty Julia
Andy Lee (VI) Praktykujący
Marja Allen Margarita
Yvonne Erickson Alice